Тамбурашкият оркестър, ДВГ "Слънце" и Вокално студио "Слънчеви ноти" изнесоха концерт в Букурещ

понеделник, 15 януари 2018

На 12 януари 2018 г. Тамбурашки оркестър „Русе“, ДВГ „Слънце“ при ОбДЦКИ - Русе и Вокално стуио „Слънчеви ноти“ изнесоха концерт в румънската столица -  Букурещ. Поканата за него беше отправена от Асоциацията на българите в Румъния  „Братство“ с председател проф. Лука Велчов по случай 170 годишнината от рождението на Христо Ботев.

Преди концертната проява, домакините организираха за децата разходка, по време на която посетиха места, свързани с живота и дейността на нашите възрожденци в Букурещ. Концертът се състоя в Унгарския културен център в присъствието на много българи, които посрещнаха изключително топло русенските деца. Програмата започна със стихотворението „Хаджи Димитър“ на Христо Ботев и продължи с изпълнения на патриотични произведения и песни. На финала всички деца и присъстващи изпяха с вълнение „Тих бял Дунав“ под акомпанимента на Тамбурашкия оркестър.

Изпълнителите бяха поздравени от Президента на Федерацията на българската общност в Румъния – Антон Кънчев и съветника по култура, наука и образование към посолството на Република България в Румъния – Явор Стоянов.

Участниците получиха покана да гостуват и изнесат концерт за Деня на славянската писменост и култура  -  24 май.