Тържествена церемония и празничен концерт-спектакъл по случай 139 години от Освобождението на България

петък, 03 март 2017

Днес пред Паметника на Свободата в град Русе се състоя тържествена церемония и Празничен концерт–спектакъл в чест на 3-ти март – Националния празник на Република България и 139 години от Освобождението. На събитието присъстваха заместник-кметовете на Община Русе Иван Григоров и Наталия Кръстева, областният управител на Област Русе Стефко Бурджиев и заместникът му Емил Кирилов, народни представители,общински съветници, стотици русенци и гости на града.

По случай празника слово произнесе г-н Бурджиев. Н.В.Пр. Русенски митрополит Наум и свещеници от Русенската Света Митрополия отслужиха заупокойна молитва за падналите за Освобождението и благодарствен молебен за извоюваната свобода.

В чест на светлата дата бе строена Почетна рота от Русенския гарнизон, а празнични маршове изпълни Общинският духов оркестър с диригент Димчо Рубчев.

По традиция тържествената церемония завърши с полагане на венци и цветя. Водещи на събитието бяха актьорите от ДТ „С. Огнянов“ Дайана Михайлова и Ивайло Спасимиров.

Празничното честване продължава с концерт-спектакъл на Голяма сцена на Доходно здание с вход свободен.

В атрактивната програма участват ФТТ „Найден Киров“ с гл. худ. ръководител Богдан Донев, НУИ „Проф. В. Стоянов“, хор „Св. Георги Победоносец“ при ОМД с диригент Мина Влайкова, Балет „Мираж“ при ОбДЦКИ с ръководител Наталия Томова, Вокална група „Приста“ при ОМД с ръководител Доротея Бальовска, ДВГ „Слънце“ при ОбДЦКИ с ръководител Наталия Константинова, Детска театрална работилничка при ОбДЦКИ, ръководена от Ралица Константинова, Студио „Икономов“ при ВЧ „Зора 1866“ с ръководител Вили Икономов, както и актьорите от Русенския драматичен театър Ивайло Спасимиров, Ивайло Ненов и Кадри Хабил. Сценарият и режисурата са дело на актрисата Ралица Константинова, сценограф – Виолета Радкова, видео - Венцислав Михов.