Тържествена церемония по повод 2 юни – Ден на Ботев и загиналите за свободата

вторник, 29 май 2018

На 2 юни, събота, в чест на Христо Ботев и загиналите за свободата на България, Община Русе организира Тържествена церемония по поднасяне на венци и цветя пред Мемориала на загиналите във войните за национално обединение (ул. Александровска120), с начален час 11.30 ч.

Слово ще произнесе областният управител на Област Русе г-н Галин Григоров. Заупокойна молитва в памет на Христо Ботев и загиналите за свободата на Отечеството ще отслужат свещеници от Русенската Света Митрополия. В церемонията ще вземат участие още Общински духов оркестър с диригент Димчо Рубчев и певици от хора при ФТТ „Найден Киров“. По случай паметната дата ще бъде строен и почетен караул от русенския гарнизон.

По традиция, венци и цветя ще бъдат положени от обществени и политически организации, училища, институции и граждани в края на церемонията, която ще завърши точно в 12 ч., когато ще прозвучат сирените в чест на Ботев и загиналите за свобода.

Водещи на събитието ще бъдат Татяна Цветкова и Любомир Кънев – актьори от ДТ „Сава Огнянов”.