Кметът Пламен Стоилов връчи награда "Неофит Рилски" на шестима заслужили педагози

сряда, 30 май 2018

Днес, в 11:00 ч., в Заседателна зала на Община Русе, кметът Пламен Стоилов награди изявени педагогически специалисти за висок принос в сферата на предучилищното и училищното образование.

Почетното отличие „Неофит Рилски“ бе връчено на следните учители:

• Ценка Тодорова – директор на ДГ „Пинокио“;
  • Енчо Енчев – директор на ОУ „Ангел Кънчев“;
  • Гергана Григорова – директор на ОУ „Васил Априлов“;
  • Елена Аянова-Павлова – главен учител в ОУ „Любен Каравелов“;
  • Емил Тюлеков – директор на ОУ „Никола Обретенов“;
  • д-р Марияна Георгиева – старши учител по български език и литература в СУПНЕ „Фридрих Шилер“.

Г-н Стоилов поздрави отличените и изтъкна, че тази награда е едно морално преклонение пред техния труд, защото именно те са Посланиците на Русе – град на свободния дух. Той заяви, че Община Русе, в тясно сътрудничество с Регионалното управление на образованието, ще подкрепят русенските учебни заведения във всички техни начинания. На церемонията присъстваха още и началникът на Регионално управление на образованието – Русе д-р Росица Георгиева, както и директорът на Дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова.

Ежегодните награди „Неофит Рилски“ се присъждат от Министерството на образованието и науката на изявени учители и директори на детски градини, училища и обслужващи звена в сферата на образованието за дългогодишната им цялостна високо професионална трудова дейност в системата на народната просвета и приноса им в развитието на образователното дело в България.