Театрално студио “Маска” с премиера на спектакъла „Тези вълшебства в живота къде са“

четвъртък, 23 юни 2022

Утре, 24 юни, в 18 ч. в камерната зала “Слави Шкаров” на Доходното здание децата от Театрално студио „Маска“ с ръководител Мина Маринова към Общинския младежки дом Русе ще представят премиерата на спектакъла „Тези вълшебства в живота къде са?“.

Постановката е по класически текстове на Уилям Шекспир, Селинджър, А. Линдгрен, Джани Родари, Йордан Радичков и Андерсен, а режисурата, сценографията и музикалното оформление са на художествения ръководител на състава Мина Маринова.

Общинският младежки дом, ръководителят на студиото и малките актьори изказват своите специални благодарности към Професионална гимназия по облекло „Недка Иван Лазарова“ за изключителното съдействие и помощ в професионално изработените театрални костюми, към Маестро Вили Икономов – за вокалната постановка и музикалното възпроизвеждане на песента „Пипи Дългото Чорапче“ и на ДТ „Сава Огнянов“ за предоставената театрална зала.

Втората постановка на театралния спектакъл е в рамките  на Ученическия театрален фестивал „Климент Михайлов“ и може да бъде гледана на 26 юни от 18:30 часа в Камерна зала „Слави Шкаров“.