Тенис турнир „Prista cup“ събира над 80 елитни тенисисти в Русе

петък, 13 май 2016

На 21 май, в Русе стартира Международният тенис турнир „Prista cup“, който ще продължи до 29 май. Срещите ще се провеждат на тенис кортовете в Парка на младежта, а организатори на събитието са Тенис клуб „Приста“ 2011, с председател Стефан Митев в партньорство с Община Русе.

Заявилите участие в турнира състезатели, след срока за отказ, за основна схема и за квалификации, са 82 от 18 държави, сред които Русия, Германия, Аржентина, Канада, Румъния, Египет, Нидерландия, Македония, Италия, Беларус, България и др. По време на състезанието организаторите предвиждат провеждането на двойков турнир за тенисистите от основната схема, която започва на 23 май.

Наградният фонд тази година е 10 000 $, който ще бъде разпределен между участващите в основната схема.

Последни Новини

виж всички новини >