Теодор Цветков насърчи стотици деца да преследват мечтите си

четвъртък, 27 октомври 2022

Близо 500 раздадени картички с послание, стотици детски усмивки и стиснати ръце, десетки отговори на въпроси и споделени мечти. Това е равносметката след редица проведени срещи в учебни заведения на двукратния рекордьор на Гинес по плуване Теодор Цветков с деца, тийнейджъри и доброволци.
       Той е лице на кампанията „Добрият пример. И ти можеш“, част от проект „Интегрирани мерки за социално и образователно включване на уязвими групи на територията на община Русе“. Проектът се изпълнява от Община Русе в партньорство със Сдружение „Българо-Румънски трансграничен институт по медиация“,  ДГ „Пинокио“, ДГ „Русалка“, ДГ „Синчец“, ДГ „Незабравка“ и ОУ „Олимпи Панов“.
      “Всичко, което си пожелаете, може да се сбъдне, невъзможното е само дума”. С тези вдъхновяващи думи Теодор Цветков спечели усмивките на децата и на доброволците от училището.
      “Когато бях малък, мечтаех да стана герой… и успях! Затова мечтайте смело!”, каза още той.
      Теодор разказа за пътя си дотук, за следването на своята цел да помага на хората и за трудностите при 71-часовото плуване, което тази година му донесе втори Гинес рекорд. “Всичко, което правя, е с кауза. Обичам да помагам на деца и хора в нужда, помагайте и вие”, призова Теодор Цветков.
     Кампанията “Добрият пример. И ти можеш“ илюстрира добрите примери в развитието на децата и техните постижения чрез участието им в различни събития. Значимостта на всяко дете без оглед на неговия произход, етнос, здравословно състояние или социално положение е водеща ценност и стои в основата на политиките в областта на образованието на Община Русе.
    Кампанията  „Добрият пример. И ти можеш“ е част от дейност № 6 на проект BG05M9OP001-2.056-0007-2014BG05M2OP001-C01 „Интегрирани мерки за социално и образователно включване на уязвими групи на територията на община Русе“.