вторник, 20 юни 2017
На 15.06.2017 г., в Ню Йорк, в Карнеги Хол - една от най-красивите зали, побираща 3 хиляди седящи, се състоя Гала концерт за 10-годишнината от провеждането на конкурса „Американ протеже“. Талантливата Тереза Тодорова беше поканена от организаторите да участва в този концерт, след като преди това два пъти печели награди - веднъж, като инструменталист в категория пиано и втори път, като вокалист в категория поп и джаз пеене.
В юбилейния концерт взеха участие общо 41 изпълнители от цял свят /Китай, Канада, Америка, Англия, Мексико, Тайланд, Филипини, Италия, Сингапур/, като повечето от участниците учат в едни от най-престижните музикални колежи и университети. Това са инструменталисти и вокалисти, които са получили награди през 2016 година. Тереза бе най-малка сред вокалистите.
Младата изпълнителка излезе на сцената заедно със своята преподавателка по пиано - Мая Тодорова, която й акомпанира на пианото в изпълнението на песента „Алелуя“ от Ленърд Коен, пленявайки залата.
След края на концерта се състоя награждаването. Всеки изпълнител получи грамота и плакет, както и лично поздравление от Стивън Йонов, директор на „Американ протеже“.
Дни преди карнавала - ателиета за изработка на маски, карнавален грим…
понеделник, 19 юни 2017
Два дни латино ритми в центъра на Русе
вторник, 20 юни 2017
Последни Новини
Русе отбелязва 160 г. от създаването на Възрожденско читалище „Зора“
сряда, 25 март 2026
Започва приемът на документи по програма „Асистирана репродукция” на Община…
сряда, 25 март 2026
Фолклорен ансамбъл „Русчуклийче“ отбелязва 40 години с концерт на 2 април…
сряда, 25 март 2026
Кметът Пенчо Милков и екипът му представиха пред медии актуална информация…
сряда, 25 март 2026
Дни на отворените врати в детските градини на Русе за трета поредна година
вторник, 24 март 2026
133 г. от смъртта на Баба Тонка ще бъдат отбелязани в Русе
вторник, 24 март 2026
Над 100 атлети от 6 държави идват в Русе за „Дунав 24 ч. бягане“
вторник, 24 март 2026
Започва записването за базара на художествените занаяти в рамките на „Уикенд…
вторник, 24 март 2026