Тренировка по съвместни действия на Военноморските сили и регионална дирекция Гранична полиция - Русе ще се проведе на 31-ви май

сряда, 22 май 2019

На 31-вимай 2019 г.,петък,в град Русе ще се проведе тренировка по съвместни действия на Военноморските сили на Република България и Регионална дирекция „Гранична полиция“- Русе за предотвратяване незаконен трафик на оръжие и хора по река Дунав.По този повод днес се проведе пресконференция с участието на началника на Щаба на ВМС – капитан първи ранг Камен Кукуров,  директора на РД „Гранична полиция“ - Русе Димитър Чорбаджиев и директора на дирекция „Ръководство на корабния трафик - река Дунав“ Валентин Христов.„Деня за медийно отразяване на тренировката по съвместни действия между Военноморските сили на Република България и Регионална дирекция „Гранична полиция“ – Русе по предотвратяване на незаконен трафик на оръжия и хора по река Дунав“ предвижда следната програма на 31-ви май:

10:30 – 11:00 ч.      Посрещане на официалните гости (Пристанищен комплекс-Русе)

11:00 – 11:20 ч.       Оказване на съдействие на органите на МВР, РДГП-Русе при овладяване на товарен шлеп и задържане на криминално проявени лица, заподозрени в незаконен трафик на оръжие и хора по река Дунав

11:20 - 11:30 ч.        Оказване на съдействие на органите на МВР и РДГП-Русе при задържане на бързоходна моторна лодка с криминално проявени лица, заподозрени в незаконен трафик на оръжие и хора по река Дунав.

11:30 – 11:40 ч.      Евакуиране на ранен военнослужещ с вертолет

11:40 – 11:45 ч.      Преминаване за поздрав на участващите сили и средства

11:45 – 12:00 ч.      Преход до моторен катер „Русчук“

12:00 – 13:00 ч.      Опознавателно плаване с моторен катер „Русчук“.

Последни Новини

виж всички новини >