Трето голямо почистване организират русенските доброволци

четвъртък, 09 септември 2021

Тази неделя, 12 септември, обединените доброволци от организациите „Зелени посланици“, „Градоред“, „Ruse go” и фондация „Въздигане“ канят русенци да се включат в поредното почистване на града.

Голямата цел този месец е районът на Централна жп гара – Русе, посрещащ гостите на града, да придобие по-чист и приветлив облик.

Срещата е в 9 ч. на паркинга пред сградата, а почистването ще продължи до 12 ч.

Гумени ръкавици и чували за смет ще бъдат налични, но всеки може да донесе и собствени ръкавици, плътни чували или голяма кофа за смет, за да се избегне замърсяването с продукти за еднократна употреба.

Община Русе организира сметоизвозването на отпадъците и ще подкрепи и следващите мащабни акции на доброволците.

Групата приветства всеки русенец, който се включи в каузата и даде пример за проактивност и любов към Русе.