Трето издание на есенна изложба представя над 100 картини на 20 талантливи русенски художници

събота, 21 септември 2024

В малката зала на ул. „Борисова“ 6 над 100 творби на 20 талантливи художници пресъздават по един неповторим начин красотата и разнообразието на есенния сезон в третата поредна изложба на тази тематика. Заместник-кметът Златомира Стефанова, която уважи откриването на експозицията, приветства авторите на творбите и подчерта значението на изкуството за обогатяване на духовния живот на общността. „Есента е време на вдъхновение и ние сме щастливи, че можем да се насладим на плодовете на творческия труд на нашите художници. Чрез вашето изкуство имаме възможността да преоткрием есента през погледа на твореца и да се насладим на нейното неповторимо очарование“, обърна се тя към художниците.

Експозицията бе уважена още от зам.-кмета на община Русе Димитър Недев и главния секретар на Областната администрация Ирена Тодорова, които също поздравиха участниците в изложбата и председателя на Дружеството на художниците в Русе Николай Колев.

Изложените творби представят разнообразни концептуални и естетически виждания, като основните техники, използвани от художниците, са маслената и акрилната живопис, както и акварелът. Повечето от произведенията не са показвани досега, което направи събитието още по-интересно за публиката.

Изложбата ще може да бъде видяна от ценители на изкуството до 3 октомври.

Последни Новини

виж всички новини >