Три читалища от община Русе ще представят музикално-танцова програма в Розариума на 24 август

вторник, 20 август 2024

На 24 август Розариумът в Парка на младежта ще се превърне в сцена на културно събитие, в което ще се включат три читалища от oбщина Русе. От 10:30 ч. в съботния ден самодейни състави и индивидуални изпълнители от НЧ „Георги Бенковски - 1937“, НЧ „Анжела Чакърян – 2008“ и НЧ „Пробуда - 1901“ – с. Николово, ще зарадват публиката с разнообразна програма от музикални и танцови изпълнения.

Популярният изпълнител на евъргрийни Варужан Бахдасарян от НЧ „Анжела Чакърян - 2008“ ще зарадва публиката с изпълнения на любими песни като „Green, green grass of home“ на Том Джоунс, „Лятото“ на Пламен Ставрев, арменската песен „Ереванска красавица“ и др. На сцената ще се изявят още талантливата Розалина Пенчева, студентка в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“, както и дуетът Кристина Димитрова и Велислава Великова.

Концертът включва и изпълнения на Вокалната женска група „Дунавски вълни“ към НЧ „Георги Бенковски“ под ръководството на Мирбан Османова, Танцова формация „Липник” с художествен ръководител Людмила Венкова и Женски народен хор към читалище „Пробуда - 1901“ от с. Николово, с художествен ръководител Румяна Русева.

Водещи на събитието ще бъдат младите русенски таланти Рая Карталийска и Никола Желязков. Концертът се организира с подкрепата на Община Русе и ОП „Русе Арт“.