Предстои последното класиране за прием в детските градини преди началото на новата учебна година

вторник, 20 август 2024

На 23 август /петък/ в 17 ч. на сайта за електронен прием в детските градини в община Русе ще бъде публикувана информация за свободните места за предстоящото последно класиране преди започване на учебната 2024/2025 г.

Системата ще бъде отворена за регистрация на заявления и редактиране на вече подадени такива до 27 август включително, а класирането ще бъде обявено на 30 август в 17 ч. Срокът за записване в детските градини на приетите деца е от 2 до 4 септември включително.

Неприетите деца или тези, които не са кандидатствали, могат да направят това на следващото класиране през месец октомври за останалите свободни места в различните възрастови групи.

Община Русе напомня, че задължителното предучилищно образование започва в годината, когато детето навърши 4.