Ученици и родители в спортна надпревара в гимназия „Елиас Канети“

четвъртък, 19 май 2016

Разходка до кея на река Дунав с деца от ІІІ и ІV възрастови групи организираха днес от ЦДГ „Иглика“. Инициативата имаше екологична и спортна насоченост и е второто от планираните събития по проекта на детското заведение „Русе – Европейски град на спорта 2016“, финансиран по едноименната програма от Общинска фондация „Русе – град на свободния“.

Освен, че участваха в спортно-състезателни и подвижни игри на кея, възпитаниците на детската градина активно се включиха в почистване на тревните площи.

Проектът има за цел да насърчи положителното отношение към активния и здравословен начин на живот. Той стартира на 16 май, с информационно-игрова практика „Здраве и двигателна активност“, която инспектори от РЗИ – Русе проведоха с децата. Кулминацията на поредицата от спортни прояви ще бъде на 31 май, когато е планиран голям спортен празник.