Ученици и студенти създават иновативни транспортни средства

вторник, 17 април 2018

Академичен клуб „Четири колела“ към Русенския университет организира семинар на тема „Иновативни методи в транспорта за опазване на околната среда“. На 18 април (сряда), от 13 часа, в зала 21 на корпус 20 на висшето учебно заведение, пред училищни директори, преподаватели и ученици от Русе ще бъдат представени три проекта, свързани с екологичния транспорт – INNOTRANS, HydRU и „Мисия в зелено“. Проектите се реализират по програма „Знание и растеж“, осъществявана от Фондация „Русе - град на свободния дух“ с подкрепата на фондация „Еконт“. Проектните идеи са насочени към иновативните технологии и материалите, щадящи околната среда.

Сред дейностите, които предстоят са: провеждане на еко-олимпиада на ниво средни училища за ученици от 11 и 12 клас; формиране на екипи от ученици, студенти, докторанти, преобразуване на двигател с вътрешно горене на картинг автомобил в такъв с електрическо задвижване, нов прототип на автомобил с водородна клетка и работа с 3D принтер и вакуумни технологии при изработката на детайли на автомобили.

Най-изявените участници в различните дейности ще имат възможност да участват в отбора HydRU на Русенския университет, който ще участва в Shell eco-marathon през месец юни в Лондон.