Ударен старт за 14-то издание на Грийн рок фест

събота, 10 септември 2022

С много емоция русенците от „Slipstream”  и „Fizzy Grapes“, софийската банда “Imbecile” откриха първия ден на Грийн рок фест.

Към тях се присъединиха група „Абстракт“ от Тутракан, ръководена от обичания русенски китарист Диан Максимов, и силистренците от „Графит“ - група, сформирана от верния приятел на фестивала и радетел на рок музиката в България Иван Неделчев.

В края на вечерта любимата на поколения група „Фактор“  ще изпълни хитовете си, сред които бяха „Приятели“, „Главната улица“ и много други.

Утре вечер, от 20 часа, група КИКИМОРА с гост Doogie White ще изпълнят легендарни парчета на Дийп Пърпъл и Рейнбоу. Входът на всички концерти е свободен.

Green Rock Fest е създаден през 2009 г. и традиционно се подкрепя от Община Русе.

Тазгодишното издание се осъществява по инициатива на сдружение „Грийн рок фест“ – Русе с финансовата подкрепа на Общината, Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ и със съдействието на MG Travel, Witte Automotive, ВиК- Русе, „Експрес Сервиз“ ООД, „Мегахим“ АД, УМБАЛ „Медика“, Хускварна, „Нетуъркс България“ ЕООД, „Престиж-92“ ЕООД, „Проксима-3“ ЕООД, „Скални материали“ АД, „Строител“ ООД, “Атанасов и Ко” ООД, Ротари клуб Русе, “Трифонов и синове“ ООД, ”Party Group Entertainment, „Софтуерна компания“ ЕООД, фондация „Фабрика за успешно бъдеще“, НУИ „Професор Веселин Стоянов“.