В Хотанца обособиха място за отдих с детска и спортна площадка

четвъртък, 20 ноември 2014

На 20 ноември /четвъртък/, от 14 часа, в центъра на село Хотанца, бе представен осъщественият проект „Почистване и озеленяване на замърсена площ, която да бъде превърната в място за отдих с детски кът”. На официалното откриване присъства и кметът на Община Русе Пламен Стоилов. В резултат на финансирания проект от Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда, са извършени дейности на стойност 10 000 лева.

Кметът на село Хотанца Венета Недева отчете, че осъществяването на проекта е стартирало с почистването от отпадъци и плевели на избрания терен, в което са се включили и много жители от селото. Направена е беседка и циментова пътека, демонтирани са старите люлки от детската площадка и са монтирани нови съоръжения, пейки, ограда, кошчета и маса за тенис. Тя благодари сърдечно за средствата, отпуснати от Община Русе за довършаването на проекта.

В центъра на селото е оформен цветен кръг, монтирани са лампи и са доставени и монтирани пейки, каза още Недева и то с любезното съдействие и безвъзмезден труд на г-н Милен Борисов, гражданин съдействал за реализирането на площадката. След поставяне и монтиране на всички съоръжения е изпълнено затревяване, зацветяване и засаждане на храсти и дървета.

Със завършване на проекта резултатите са красноречиви, защото неподдържаният с години терен се превърна в чудесно място за отдих, спорт и игри на жителите на селото, каза още Недева.

Кметът Пламен Стоилов изрази своите благодарности към г-жа Недева и нейния екип за чудесно свършената работа, като подчерта заслугата за завършването на проекта на кмета и усилията, положени от жителите на селото. Стоилов изрази и готовността да помага на Хотанца, село, което е приоритетно за Общината. От следващата година в бюджета ще има повече заделени средства в ресора на ОП „Комунални дейности“ и ще започне навременно асфалтиране и запълването на дупки в малките населени места, стана ясно по време на срещата.