В Русе отбелязахме професионалния празник на българската полиция

петък, 07 ноември 2014

Кметът Пламен Стоилов присъства днес на официалното отбелязване на професионалния празник на българската полиция. Тържественото поднасяне на венци и цветя се състоя пред паметника на загиналите служители на МВР.

Традиционно на утрешния ден, 8 ноември – „Свети Архангел Михаил“, се отбелязва професионалният празник на полицията. Светията символизира властта, изпълняваща закона, затова и именно неговият ден е избран за празник на униформените.

С кратко слово тържеството откри директорът на ОД на МВР комисар Георги Великов, който благодари на служителите си за високия морал и безграничната отдаденост към професията. Приветствие поднесе и областният управител на област Русе г-н Симеон Иванов. Молитва за здраве и професионални успехи отправи отец Марин.

„Щастлив съм да ви поздравя на празника на българската полиция. Знаете, че съм един от вас“, заяви кметът Пламен Стоилов в словото си. Той изрази своя респект към устойчивостта, моралната сила и воля, с които  служителите на МВР успяват да осигурят спокойствието на хората в страната. „Благодаря и на вашите семейства, че въпреки лишенията, които изпитват, ви подкрепят. Аз като кмет също ви подкрепям във всяко начинание“, заяви още Стоилов.