Русенска-търговско индустриална камара организира кръгла маса в интерес на бизнеса в Русе

петък, 07 ноември 2014

Представители на бизнеса от Русе, Разград, Силистра и Търговище взеха участие в кръгла маса на тема  „Управление на финансирането на бизнеса за повишаване на конкурентоспособността“, организирана по проект „Бизнес устойчивост и растеж“ на БТПП, Кофас България и регионалните палати.

Изпълнителният директор на Русенска-търговско индустриална камара прочете поздравителен адрес от името на кмета Пламен Стоилов  и откри срещата. В кръглата маса взе участие зам.-кметът Димитър Наков, който засвидетелства приноса на камарата за развитието на бизнеса в Русе.  Милена Виденова от Кофас  благодари на г-н Наков за участието му и допълни, че  там където местната власт се ангажира, бизнесът се развива и показва добри резултати.

Г-жа Виденова  очерта проблемите  и предизвикателствата пред българския бизнес, говори за превенция на риска и последиците от възникнали неплащания към фирмите и  отсроченото плащане като конкурентно предимство.