Кметът Пламен Стоилов се срещна с ръководството на Националния съюз на трудово-производителните кооперации

петък, 07 ноември 2014

Кметът Пламен Стоилов прие днес в кабинета си председателя на Националния съюз на Трудово-производителните кооперации д-р Стилиян Баласопулов. Двамата обсъдиха бъдещия Меморандум за сътрудничество между Съюза и Националното сдружение на общините в Република България, чието подписване предстои. Кметът Пламен Стоилов заяви пълната си подкрепа към дейността на Трудово-производителните кооперации и декларира готовността на Общината да съдейства на ТПК за изготвянето на проекти през следващия програмен период.

На срещата присъстваха още Константин Страхинов – зам.-председател на НС на ТПК София, Стефан Гатев – председател на РС на ТПК – Русе и председател на ТПКИ „Прогрес“ – Русе, както и Павлина Петрова – председател на ТПК „Солидарност“ в Русе и Димитрина Стоянова – председател на ТПК „Съгласие“ – Русе.

„Вече обиколихме много общини и навсякъде срещнахме подкрепа. Искаме да помогнем за излизане от кризата и работим в тази посока. Идеята е в този меморандум, който предстои да бъде изготвен конкретно да маркираме с какво можем да сме полезни на общините“, заяви г-н Баласопулов.

„Бизнесът е най-важен, това е приоритет. И всичко, което е ангажимент на Общината, го правим. За нас е важно бизнесът да ни припознава като свой партньор, готови сме да го рекламираме в България и в чужбина“, заяви по време на срещата кметът Пламен Стоилов и се ангажира да посети на място в Русе кооперациите.