В Русе се проведе тържествена церемония по случай Съединението на България - 6 септември

сряда, 06 септември 2017

Днес пред Паметника на загиналите в Сръбско-българската война се състоя тържествена церемония по полагане на венци и цветя в чест на 132 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия. Сред присъстващите бяха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, зам.-кметът по европейско развитие д-р Страхил Карапчански, председателят на Общински съвет – Русе чл. кор. проф. д.т.н. Христо Белоев, народните представители Пламен Нунев, Светлана Ангелова, Андриан Райков, Пенчо Милков, Георги Стоилов, Искрен Веселинов и Бюрхан Абазов, зам.-кметът на Община Гюргево Йонут Чака, ректорът на РУ „Ангел Кънчев“ проф. д-р Велизара Пенчева, представители на различни институции и граждани. Слово по повод празника произнесе зам. областният управител на Област Русе – г-н Валентин Колев. Заупокойна молитва в памет на загиналите и благодарствен молебен в чест на Съединението на България отслужи Н.В.Пр. Русенски митрополит Наум заедно със свещеници от Русенската Митрополия. Водещ на церемонията беше актьорът от ДТ „Сава Огнянов“ Ивайло Спасимиров, а тържествена музика изпълняваше Общинският духов оркестър с диригент Димчо Рубчев. По традиция, в края на церемонията, всички желаещи положиха цветя пред паметника.