В Русе стартира катерачна надпревара за деца и възрастни

петък, 22 април 2016

Десетки русенци се включиха в стартиралата днес  надпревара по катерене на стена, ходене по лента и майсторско управление на велосипед. Събитието се провежда на 22 и 23 април /петък и събота/ от 9 до 18 часа на пл. „Батенберг“ в Русе.

Според регламента участниците трябва да се покатерят на 4 метрова стена успешно, да успеят да преминат по лента или да демонстрират майсторско управление на  велосипед.

Инициативата е част от проекта „Катерачна надпревара Русе 2016“ на Спортно туристическо и природозащитно дружество „Академик“,  в рамките на програмата „Русе – Европейски  град на спорта 2016“. Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град  на свободния дух“ и ВН-социален проект на Еконт.

Проектът предвижда катерачна надпревара, ходене по лента и управление на велосипед да има още 8 дни, разпределени  през месеците май и юни. Те ще се провеждат на пл. „Свобода“; в Русенски университет, Корпус 17 а и СОУ „Васил Левски“ .  Един участник може да се включи във всяка една от трите дисциплини само веднъж през 10-те дни. След финиширане, всеки включил се в надпреварата получава стикер, а всеки трети - награда от томбола. За най-добре представилите се са предвидени атрактивни награди.