В Семерджиево откриха нов кът за майки и деца

петък, 07 октомври 2022

Децата и майките в с. Семерджиево вече разполагат с новооборудван център, чието изграждане бе финансирано по общинската програма „Малки населени места“.

„Община Русе само отпуска средствата за този кът, но вашата сплотена общност е тази, която го направи реалност и която ще го оживи“, каза кметът Пенчо Милков.

Кметът на селото Мюжгян Халилова се обърна с благодарност и към Пенка Пеева, която подкрепи идеята и дари допълнителни средства за центъра.

Мястото разполага с 3 основни помещения. Просторната зала ще даде възможност деца и родители да празнуват заедно по различни поводи. В по-студените дни най-малките ще могат да играят в новия детски кът. Обособени и оборудвани са кухненски бокс и нови санитарни помещения.

„Това бе абсолютно необитаемо място, но с общите ни усилия мечтата на майките в селото се сбъдна“, допълни Халилова.

Общинската програма, с която е финансиран проектът,  дава възможност всяка година  малките населени места да реализират собствени идеи до определена сума, в зависимост от броя население. По този начин през 2021 г. в селото бе изграден пенсионерски клуб, а в останалите населени места бяха изградени спортни и детски площадки, извърши се рехабилитация на централни части и други дейности по благоустрояване.