Вазовци спортуват с олимпийци

четвъртък, 31 май 2018

На 1 юни 2018 година, от 14 часа, в зала „Дунав”, ще се проведе спортен празник „Вазовци спортуват с олимпийци”. В него ще вземат участие ученици от Основно училище „Иван Вазов” в гр. Русе, а официални гости ще са спринтьорката Анелия Нунева – Вечерникова, състезателят по свободна борба Валентин Йорданов, лекоатлетите Христо Марков и  Евгени Игнатов.

Децата ще имат възможност да се включат в разнообразни спортни игри и да общуват със своите спортни идоли.

Инициативата е етап от реализирането на проект „Спортната история на Русе“ на Основно училище „Иван Вазов”, който се осъществява по програма „Знание и растеж“ на Фондация „Русе – град на свободния дух“, с подкрепата на Фондация „Еконт“ и фирма „Ас –Строй“.

Проектът е насочен към русенската общественост и в него вземат участие 100 ученици и 6 учители от ОУ „Иван Вазов“, както и  русенски величия в спорта. В резултат на задълбочено изследване на ученици и учители ще бъде издадена книга, която ще представи постиженията на местни спортисти, станали национална гордост.

Целта на проекта е да популяризира ползите от редовните упражнения и активния начин на живот, да се даде информация за различни спортове сред учащите се и да се насочат погледите на децата към повишаване на качеството на живот чрез спорт.