Кметът Пламен Стоилов инспектира напредъка по обновяването на ДГ "Русалка" 2, ул. "Чипровци" и Розариума

четвъртък, 31 май 2018

Днес, кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов инспектира напредъка на ремонтните дейности в Детска градина „Русалка“ 2, във връзка с изпълнението на проект „Ремонт на пет общински учебни заведения в гр. Русе, включително прилежащите им дворни пространства“. Общо 88 деца и 14 души зает персонал ще се възползват от обновените условия в детското заведение, които включват основен ремонт на сградата, включително изграждане на закрит басейн, внедряване на мерки за енергийна ефективност и обновяване на прилежащото й дворно пространство.

Заедно със заместник-кмета по устройство на територията и ръководител на проект „Интегрирана система за градски транспорт на гр. Русе – 2 етап“ инж. Димитър Наков и главния архитект на Община Русе и ръководител на проект „Реконструкция и рехабилитация на пешеходна среда и изграждане на зони за обществен отдих“, г-н Стоилов инспектира ремонтните дейности на ул. „Чипровци“, както и тези в Парка на младежта, където тече ремонт на пространството около Розариума и предстои изграждането на детска площадка и фитнес площадки на открито. И двата обекта са завършени на 40%, като се спазва установения график. Г-н Стоилов посети на място и участъка при Дунав мост, където се образуват задръствания от интензивния трафик и където също текат ремонтни дейности.