Възпитаници на Музикалното училище запознаха деца от ДГ „Слънце“ с музикалните инструменти

четвъртък, 28 март 2024

В русенската детска градина „Слънце“ гостуваха ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов“. Пред децата от 3-та възрастова група „Усмивка“ бъдещите музиканти направиха демонстрация как изглеждат и звучат цигулката, пианото, флейтата, китарата и акордеонът поотделно и в музикален акомпанимент.
Трио от народни изпълнители представи кратък репертоар, показвайки жанрово разнообразие в българското певческо творчество, а децата се радваха на изпълненията им. Преподавателят по народно пеене Кристина Димитрова обясни историята и съставните части на всеки музикален инструмент.
Децата от група „Усмивка“ поздравиха гостите си с танца „Как се танцува валс“, а после моделираха формата на два музикални инструмента.
Съчетавайки музика и творчество, децата се докоснаха до красотата на различните изкуства и се убедиха, че те носят истинска наслада.
Визитата бе част от Национална програма „Хубаво е в детската градина“, модул „Познати и непознати музикални инструменти“.