Община Русе стартира от 29 март кампания за извозване на ненужни вещи и отпадъци от домакинствата

сряда, 27 март 2024

От 29 март Община Русе започва кампания за подпомагане на домакинствата при пролетното почистване. Тя ще се провежда поетапно в кварталите на града и ще позволи на гражданите да освободят домовете си от ненужни вещи и отпадъци. Те могат да бъдат оставяни в дните на кампанията до контейнерите за смет, така че да не се възпрепятства движението на пешеходци и автомобили.

Извозването на ненужните вещи и отпадъци ще се проведе по следния график:

29.03. - 31.03.

Хъшове

Широк център

Ялта

В сезона на пролетните почиствания Община Русе припомня, че на разположение на русенци из целия град се намират:

- сиви контейнери - за отпадъци от домакинствата;

- бели контейнери – за текстил и обувки;

- сини контейнери – за хартиени опаковки;

- жълти контейнери – за пластмасови и метални опаковки;

- зелени контейнери – за стъкло;

Припомняме, че в останалите дни в годината гражданите могат да извозят със собствен транспорт своите едрогабаритни отпадъци до регионалното депо, като за това не заплащат такса.

Излязло от употреба електрическо оборудване се събира от мобилен екип, а телефонът за заявки е 0800 14 100 от 08:30 до 19:30 ч.