Владо Николов с волейболна школа в Русе

събота, 09 април 2016

Открити тренировкина волейболно училище „Владимир Николов“ се провеждат в Русе днес. Първият по рода си волейболен камп в нашия град се провежда в тренировъчните зали на „Булстрад Арена“. Той стартира в 12 ч., а от 12,15 ч. започнаха заниманията с най-малките участници. Повече от 30 деца тренираха с Владо Николов днес по обяд, а в следобедните часове се очакват и останалите възрастови групи - (8-12 г.), момчета (12-15 г.) и девойки 15-18 г., както и група юноши (13-16 г.) и (15-18) и група момичета (15-18 г.) и (18-22). Последните предвидени за днешния ден тренировки са от 14,45 часа с група мъже (над 22 г.), както и от 15,15 ч - тренировка на жени (над 22 г.)

В рамките на кампа започнаха и записвания за сформирането на тренировъчни групи за аматьори.

Владо Николов беше посрещнат във волейболната зала с аплодисменти от родители и деца. Той пристигна в нашия град с група треньори и с мениджъра на националния отбор по волейбол и отговорник за школатаСтефан Чолаков. Преди да влезе в залата, Владо Николов даде пресконференция, на която присъстваха зам.-кметът по хуманитарни дейности на Община Русе г-н Иван Григоров, както и главният експерт към Министерство на младежта и спорта за областите Русе, Разград и Силистра Иван Дончев.

Г-н Григоров сподели, че е изключително щастлив именно Русе да е вторият след София град, в който ще има волейболна школа на именития ни спортист. Още повече, че това се случва в годината, когато Русе е избран за европейски град на спорта.

„Школата е за масов спорт и ние няма да се конкурираме с другите клубове, а ще си партнираме с тях“, заяви Владо Николов. По думите му в София през школата за няколко месеца са минали около 400 човека, има записали се и цели семейства. „Това е един социален проект. Благодаря на Община Русе, лично на кмета Пламен Стоилов и на зам.-кмета Григоров, че ни протегнаха ръка и застанаха зад нашата идея. Благодарение на финансовата помощ, която получаваме от Общината, таксите в Русе ще са два пъти по-ниски от тези в София“, заяви Николов. Месечният абонамент в нашия град при тренировки два пъти в седмицата ще е на цена 20 лева. Той допълни, че заедно със Стефан Чолаков и останалата част от неговия екип са избрали Русе поради три причини. Първата е, че са срещнали подкрепа в лицето на Общината. Втората, че са получили подкрепа и от собствениците на „Булстрад Арена“, а третата е, че във Фейсбук имало изявен голям интерес към школата от хора от Русе.

До края на месеца в нашия град ще бъдат подбрани и треньорите, които ще работят във волейболната школа