Вокал на Джудас Прийст и Б.Т.Р. разтърсват Русе на Грийн рок фест

вторник, 09 август 2016

Екс вокалистът на „Джудас Прийст“,  Тим „Рипър“ Оуенс, и  българската рок група Б.Т.Р. са специални гости на осмото издание на Green Rock Fest, коeто ще разтърси площад „Свобода“ в Русе на 9 септември. Звездите на екстремната сцена обещават  вълнуващо шоу, което ще продължи близо два часа.  Феновете на твърдата музика ще имат възможност да чуят на живо  вечните хитове на легендите „Джудас Прийст“ и Рони Джеймс Дио, най-популярните песни от соловия  албум на Тим „Рипър“, както и  най-новото от Б.Т.Р.

Световната популярност на американеца Тим „Рипър“ Оуенс идва с „Джудас Прийст“ през 1996 година, с които работи до 2004 година. С тях записва номинирания за „Грами“ сингъл BulletTrainот албумаJugulator(1997 г.).Тим „Рипър“ Оуенс има  невероятния шанс да работи  и със световнизвестни музиканти като Ингви Малмстийн и Дъг Олдридж.

Звездният блясък  на русенската рок и метъл сцена ще бъде допълнен  с изпълненията на нашумялата група Saints ‘n’ Sinners  от Истанбул, Турция, както и на обичаните  групи Маss Cremation  от Варна и  „Егоист“, Explicit  и Scroletics  от Русе.

Организатори на събитието  са Община Русе, Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ и Сдружение „Грийн рок фест“. То се осъществява с финансовата подкрепа на фирмите „Строително оборудване“ , „Монтюпе“, „Дунавски драгажен флот“, „Аптеки Астра“, „Сирма Приста“ и Нотариус Светлозар Стоилов.