Вокална формация „Приста“ с участие в галаконцерт в София

понеделник, 25 март 2019

На голяма чест се радваха вокална формация “Приста“ след като бяха поканени да изпълнят фестивалната песен, с която да бъде открит галаконцерта в НДК-София, за избор на песен-победител в детската „Мелодия на годината“.

Поводът за поканата беше техния успех през октомври 2018, когато пеещите таланти от ВФ „Приста“ получиха първо място на „Гласовете на детската мелодия на годината“

Освен песента за откриване на концерта, те се представиха още два пъти на сцената с две емблематични български песни „Боси времена“ и „Хора и улици“. Големите аплодисменти и признание към тях бяха напълно заслужени след смелостта им да изпеят своите песни и след положените услилия и отдаден труд. ВФ „Приста“ излезе на сцената наред с балетни формации и таланти от националното училище по изкуствата-София, те бяха и една измежду само две поканени групи като гост изпълнители.

Доротея Бальовска-ръководител на групата сподели, че децата от вокалната формация са подготвили само за седмица новата песен, репетирайки усилено по пет часа на ден.

ВФ “Приста“ изказва своята благорност на своя голям приятел Пламен Мирчев-Мирона, за голямата му помощ.