Вокална група "Приста" се завърна с пореден успех от конкурс в Димитровград

понеделник, 11 юни 2018

С пореден успех се завърна Вокална група „Приста“ към Общински младежки дом – Русе от национален конкурс за детска и забавна песен на фолклорна основа „Златен извор“. Конкурсът се проведе на 9 юни в град Димитровград, а в него участие взеха две групи към Общински младежки дом – Русе – ДВГ „Приста“ и ДВГ „Приста Джуниър“ и един инидивуален изпълнител – Ина Григорова. Всички те са с ръководител Доротея Бальовска.

Русенските участници се състезаваха в различни възрастови групи при голяма конкуренция с участници от утвърдени школи от Пловдив, Хисаря, Стара Загора и други градове. След доброто си представяне съвсем заслужено участниците от ДВГ „Приста“ взеха следните награди: Първо място в трета възрастова група с песента „Ладо ле“, второ място във втора възрастова група с изпълнението „Пустоно лудо и младо“ и второ място за прекрасното изпълнение на „Вода“ за Ина Григорова.