Време е за "Празник на квартала" в кв. Дружба

сряда, 05 октомври 2022

На 15 октомври от 17 ч. на спортното игрище на комплекс Олимпия в Русе ще се проведе инициативата „Заедно в Дружба“ – Празник на квартала. Организатори са Община Русе и Общинската фондация „Русе – град на свободния дух“. Събитието ще даде възможност на живеещите в русенския квартал да се включат в разнообразни събития и да печелят атрактивни награди, докато се забавляват. Предвидени са занимания за всички възрасти, сред които работилница за деца, забавни семейни игри, фейс пейнтинг, музика и танци. Специален гост е русенската група Soda A'coustic. Ще има и кулинарни конкурси за най–вкусна домашна лютеница и най-вкусна и красива домашна питка. В първия конкурс могат да се “състезават” лютеници, приготвени през отминалото лято, като всеки участник може да представи до два вида домашно приготвена лютеница. Комисия ще дегустира продукцията и ще избере най-добрите във всеки от конкурсите. За победителите са предвидени предметни атрактивни награди. Записване за участие в конкурсите се извършва на телефони 0886002940 и 0897711281, както и на e-mail: rusefreespiritcity@gmail.com.

Предвидени са много атрактивни предметни награди и подарък за всяко дете. Входът за събитието е свободен.

Инициативата „Празник на квартала“ стартира през 2020 г. и се превърна в традиция. Целта е да се приобщят кварталите на Русе към мрежата от културни пространства и да се обедини местната общност чрез изкуство и обичаи.