Временно се затваря за движение бул. „Липник“ в района на „Авко“ заради асфалтиране на участъка

петък, 24 юни 2022

От 25.6. до 29.6. включително се затваря за движение на МПС бул. „Липник“ – в района на кръстовището с ул. „Иван Ведър“(„Авко“), във връзка с изпълнението на обект: „Рехабилитация на бул. „Липник“ от кръгово кръстовище при бул. „Цар Освободител“ до кръгово кръстовище на КАТ, гр. Русе“.

Движението на МПС да се осъществява по обходни маршрути, съседните отворени за движение улици, съобразно въведената организация на движение.

Градските и междуселищни линии ще се движат, както следва:

1.      Тролейбусни линии № 2, 13, и 21 ще се движат от кръстовището на бул. „Липник“ с ул. „Братислава“, по улицата пред МОЛ-Русе, по ул. „Потсдам“ до гара Разпределителна и обратно;

2.      Автобусни линии № 12, 15, 16, 18 и 33 ще се движат по същия обходен маршрут, като курсовете, които се извършват от автобусна линия №18 до последна спирка „Хиподрум“ и курсовете на автобусна линия №12 до Захарен завод ще бъдат пропускани двупосочно по южното платно на бул. „Липник“;

3.      Междуселищна линия Русе – Николово – Просена – Долно Абланово ще бъде пропускана също двупосочно по южното платно на бул. „Липник“

4.      Междуселищните линии ще се движат по горепосочения обходен маршрут или по ул. „Потсдам“ до гара Разпределителна и обратно.

Призовават се водачите на МПС да спазват стриктно временната организация на движение и поставените пътни знаци и табели в горепосочения период.