За спорта възраст няма

неделя, 29 май 2016

Близо 50 жени на възраст от 60 до 84 години се събраха днес на централния площад „Свобода“ в Русе  за да покажат, че за спорта възраст няма. Те представиха двата гимнастически ансамбъла „Край синия Дунав“ и „Етюд в червено и черно“, подготвени от методиста на групата Невяна Кръстева. Проявата  предизвика интереса на публиката и завърши с много много музика и танци, а всички присъстващи се включиха в Дунавско хоро.

Инициативата за празника на активното движение е на спортен клуб „Дунав” Русе /ветерани/, в рамките на проекта  „Спорт, здраве и активно дълголетие”, финансиран от Общинска фондация „Русе-град на свободния дух“ по програма   „Русе - Европейски град на спорта 2016”.

Целта на проявата е да се популяризира спорта, като предпоставка за здравословен начин на живот на всички възрасти.