Пламен Стоилов награди победителите от тенис турнир „Prista Cup” 2016

неделя, 29 май 2016

Днес, на тенис кортовете в Парка на младежта се проведоха финалите на Международния тенис турнир „Prista Cup” 2016 година.

На събитието присъстваха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, народният представител Пламен Нунев, десетки официални лица, участници и гости.

След финалните сетове г-н Стоилов награди победителят и финалистът в турнира. Първото място спечели белгиецът Жармен Жигоно, а второто място отиде при Давид Перез Санс от Испания.

В традиционния вече за Русе турнир по тенис, участие взеха 82-ма елитни състезатели от 18 държави, сред които Русия, Германия, Аржентина, Канада, Египет, Румъния, Нидерландия, Италия, България и др. Наградният фонд беше 10 000 $ и беше разпределен между участниците в основната схема.

Организатори на спортното събитие бяха Тенис клуб „Приста” 2011, с председател Стефан Митев, в партньорство с Община Русе.