Безброй игри на спортния празник на СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“

събота, 28 май 2016

Днес се проведе спортен празник в СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ под надслов „Отборните игри – гаранция за толерантност и самодисциплина“. Събитието се реализира като част от кампанията „Русе – европейски град на спорта 2016“ с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Богата палитра от спортни дисциплини мотивира учениците да вземат участие, като за всеки имаше по нещо – футбол, стрийтбол, волейбол, дартс, гимнастика с инструктор, народни танци и дърпане на въже. За по-малките възпитаници на училището бяха предвидени игри като туистър, хвърляне на обръч, минаване по трасе с топка и рисуване на асфалт. За добре представилите се имаше награди и почерпка.