Зам.-кметът д-р Страхил Карапчански присъства на специализирано речно изложение на „Пристанищна инфраструктура“

вторник, 21 май 2019

На специализирано речно изложение „River show“ на кораба „Русчук“ днес бяха представени постигнатите резултати по международния проект „DBS Gateway Region“, в който активно участва Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“. С приветствие от името на кмета на Община Русе г-н Пламен Стоилов се включи заместник-кметът по европейско развитие д-р Страхил Карапчански: „Обръщането на Русе с лице към река Дунав е от основните приоритети на местната администрация и ще продължим да подкрепяме и насърчаваме подобни проекти. Убеден съм, че успешната реализация на проекта ще допринесе осезаемо за развитието на региона Дунав – Черно море и ще спомогне за премахване на бариерите пред развитието на водния транспорт, създавайки устойчива транспортна система, по-добра бизнес среда и възможности за привличане на нови партньори и товари“. Събитието уважи и зам. областния управител на Област Русе г-н Валентин Колев.

Международният проект с българско участие насочва общественото внимание към значими теми, свързани с река Дунав. Водени от максимата „Заедно можем повече“, партньори от Австрия, България, Румъния, Сърбия, Словакия, Унгария, Хърватия, Германия, Украйна и Молдова обединяват усилия в постигането на една обща цел: регионът река Дунав – Черно море да се превърне в „портал“, свързващ Централна Европа и Черно море с Каспийския регион и Далечния изток. С успешното приключване на проекта ще бъдат изведени конкретни предложения за бъдещи инфраструктурни проекти, които да допринесат осезаемо за развитието и модернизацията на водния транспорт. Проектът е съфинансиран по Програмата за транснационално сътрудничество „Дунав 2014-2020“, като водещ партньор е Регионалното правителство на Долна Австрия. Предстои изложбата да бъде представена и във Варна и Бургас.

Последни Новини

виж всички новини >