петък, 14 декември 2018
Заместник-кметът д-р Страхил Карапчански връчи днес на студенти сертификати за успешно проведен стаж в Община Русе.
Младежите, избрали да натрупат опит в дирекция „Европейско развитие“, са възпитаници на Факултет „Бизнес и мениджмънт“ на Русенски университет „Ангел Кънчев“, с който Община Русе има утвърдено дългосрочно партньорство с цел подпомагане процеса на обучение и реализация на пазара на труда на студентите. Сред провелите стаж имаше и възпитаници на Икономически университет Варна, както и от Нюйоркски университет в Абу Даби, ОАЕ.
При срещата си с младежите, зам.-кметът Карапчански заяви, че Община Русе има самочувствието, че стажовете, които предлага са силно конкурентни и дават на студентите възможност да се докоснат до действителната работна среда в общинската администрация, което ги превръща в своеобразни посланици на Общината пред гражданите на Русе.
Студентите, обучаващи се в направленията „Политически науки“, „Икономика“ и „Публична администрация“ проведоха своя стаж в дирекция „Европейско развитие“ с продължителност до три месеца. Те имаха възможност да се запознаят с проектите, които Община Русе изпълнява, с общинските политики и стратегическите документи. Стажантите се запознаха с местното самоуправление, като имаха възможност да присъстват и на заседанията на Постоянните комисии към Общински съвет -Русе.
Възможността за провеждане на студентски стажове в реална работна среда е добра практика на Община Русе, която се осъществява повече от четири години. От края на 2016-а, Общината увеличава стимулите на студентите за участие в допълнително практическо обучение в реална работна среда, включвайки се като обучаваща организация в проект „Студентски практики – фаза 1“, финансиран по ОП „Наука и образование за интелигентен растеж 2014-2020“.
Целта на проекта е подобряване на практическите умения на студентите още по време на тяхното обучение, спрямо потребностите на пазара на труда, както и осигуряване на допълнителни възможности на завършващите висше образование за по-успешна реализация на пазара на труда.
Общо 115 студенти проведоха успешно практики в администрацията на Община Русе, като част от тях получиха предложение за работа след участието си в проект „Студентски практики – фаза 1“.
„През последните години доказахме, че това да се даде възможност на студенти, които току-що са се дипломирали или все още са в процес на обучение, макар и да изглежда като риск в началото, бързо се отплаща и носи положителни резултати.“, заяви д-р Карапчански.
Коледарчета от детска градина „Синчец“ - кв.
петък, 14 декември 2018
С голям успех и разнообразни изненади премина Коледният концерт „Да празнуваме…
петък, 14 декември 2018
Последни Новини
Вдъхновяваща фотоизложба за Дунав радва русенци и гости на града
понеделник, 30 юни 2025
Русе отпразнува Деня на река Дунав с мащабни водни забавления и много…
понеделник, 30 юни 2025
Продължава косенето на тревни площи в Русе
понеделник, 30 юни 2025
Мечтата на Климент Михайлов се сбъдна отново – над 250 млади актьори се…
неделя, 29 юни 2025
Шеф Александров и Владо Карамазов със специална програма за Празника на…
неделя, 29 юни 2025
40-метрови скокове и скоростни битки завладяха полигона Godzilla MX Track…
неделя, 29 юни 2025
Русенски боксьор стана трикратен републикански шампион
събота, 28 юни 2025
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 27 юни 2025