Зам.-кметът Димитър Наков откри юбилейната изложба на художника Веселин Николов

четвъртък, 08 януари 2015

Зам.-кметът Димитър Наков откри самостоятелната юбилейна изложба на художника Веселин Николов, която е подредена в Русенската художествена галерия. Той прочете поздравителен адрес от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов.  „С уникалното съчетание между живопис и библейски сюжети, картините Ви носят собствен, неповторим почерк! Убеден съм, че тази първа за годината изложба в Русенската художествена галерия, ще бъде истински притегателен център за любителите на изобразителното изкуство“, се казва в поздравителния адрес от г-н Стоилов.

Изложбата е посветена на 50-годишния юбилей на автора и събира негови картини от различни периоди на  творческия му път. Любителите на изкуството могат да разгледат изложбата, която показва живописни пейзажи от Русе и поречието на река Дунав, пейзажи от Венеция, платна с библейски сюжети и икони и др.

Веселин Николов има открити над 10 самостоятелни изложби.  Освен като художник, е известен и с хобито си да реставрира и да прави картини, рамки и дърворезба. Веселин Николов е ученик на русенския художник Кирил Станчев.