Златна значка „Русе“ за Димитър Косев

вторник, 06 януари 2015

Младият диригент Димитър Косев бе удостоен със златна значка „Русе“ от кмета на Общината г-н Пламен Стоилов. Така 22-годишният русенец стана поредният посланик на нашия град.

Димитър Косев е роден на 20 октомври 1992 година в Русе. Първите си уроци по пиано взима на 6 годишна възраст при Евгени Желязков. Възпитаник е на Националното училище по изкуствата "Проф. Веселин Стоянов". Веднага след завършване на образованието си, е приет в Prayner Konservatorium - Виена, Австрия, със специалност Дирижиране и Пиано при проф. Максимилиан Ченчич и проф. Щефан Мьолер. Консерваторията той завършва с отличие през 2014 г.

На 11 януари в Голяма зала на Доходното здание от 19 часа ще се състои новогодишен концерт на Русенска филхармония с диригент Димитър Косев и солисти от Държавна Опера - Русе. Ще бъдат изпълнени най-красивите и популярни виенски валсове, полки от Щраус, арии от оперетата „Прилепът“ както и традиционен Радецки Марш.