Зам.-кметът Енчо Енчев даде старт на състезание с драконови лодки в гр. Нинбо, Китай

понеделник, 20 май 2024

По случай традиционния празник на драконовите лодки и 75-годишнината от установяването на дипломатическите отношения между Китай и България на 19 май в района Инджоу, град Нинбо, провинция Джъдзян, се проведе конкурс с драконови лодки. В него се състезаваха 21 отбора, а 12 български спортисти бяха част от три от тях.
Заместник-кметът на Русе Енчо Енчев, заедно с китайските си колеги, обявиха старта на конкурса. Енчев заяви след състезанието, че обиколката му в Инджоу и участието на българските спортисти ще насърчат активно подготовката за световното първенство по драконови лодки през 2025г., което ще се проведе в град Русе. Надпреварата също така е ново начало на сътрудничеството и културния обмен между двата града, както и между Китай и страните от Централна и Източна Европа.