Зам.-кметът инж. Димитър Наков откри 15-ти Национален мотосъбор в Русе

неделя, 17 юни 2018

И тази година Националният мотосъбор – Русе 2018 бе организиран от мотоклубове МС The Thunders и MCC Дунавски Братя. Той се провежда в периода 15-17 юни на стадиона на хижа „Приста“. Снощи, в 18:00 ч. се състоя официалното откриване на мотосъбора.

Зам.-кметът по устройство на територията инж. Димитър Наков приветства организаторите и участниците в събитието от името на кмета Пламен Стоилов и връчи наградите на победителите в различните състезателни дисциплини. Отец Георги отслужи водосвет за здраве, а клуб „Традиция“ – клон Русе се включиха в откриването. На събитието, което е част от културния календар на Община Русе, присъства и директорът на дирекция „Култура и образование“ г-жа Ирена Петрова.

По-рано вчера се състояха традиционната обиколка на града, както и скоростни отсечки край хижа „Приста“.

Мото Клуб „The THUNDERS“ МС е създаден през 2003 г. и цели развитие и популяризиране на мотоциклетизма, мотоциклетните спортове, както и организирането на мотопоходи и мотосъбори, обединявайки идеал за приятелство и любов към моторите. Клубът поддържа тесни връзки с редица подобни сдружения както в България, така и в чужбина.