Зам.-кметът инж. Димитър Наков присъства на откриването на "Писта Русе-2018"

неделя, 17 юни 2018

Днес, на пътен възел „Христо Ботев“ стартира поредния кръг от Националния шампионат – затворен маршрут – „Писта Русе“ - 2018 г. На откриването присъства зам.-кметът по устройство на територията в Община Русе инж. Димитър Наков. Той приветства състезателите, организаторите, жителите и гостите на града по повод тазгодишното издание на атрактивното състезание. Инж. Наков връчи поздравителен адрес на основния организатор на събитието, г-н Росен Даскалов, председател на сдружение „Русе Кар Моторспорт“ от името на кмета на Община Русе г-н Пламен Стоилов.

Тази година в състезанието за първи път има отделен старт за купа „Лада“. Освен това, пистата в Русе е единствената, на която се провежда старт в Свободен клас. Между сериите е предвидена шоу програма с дрифт и други забавления за публиката. Заявилите участие са 70. Има много участници от русенски клубове, включително и младият и талантлив пилот на „Русе Кар Моторспорт“ Иван Влъчков.

Почти 40 години „Писта Русе” заема значимо място в спортния календар на Русе и е от изключително значение за автомобилния спорт в България. Събитието се посещава от почти 30 000 зрители всяка година и нашият град винаги се е гордеел с домакинството си.