Зам.-кметът инж. Димитър Наков се срещна с посланика на България в Румъния Тодор Чуров

петък, 08 декември 2017

Днес зам.-кметът инж. Димитър Наков проведе работна среща с извънредния и пълномощен посланик на Република България в Румъния Тодор Чуров. На срещата присъстваха още първият секретар на посолството г-н Ивайло Маринов и народният представител от ПП ГЕРБ г-н Пламен Нунев.

Инж. Наков запозна Негово превъзходителство с проектите, които се реализират в Русе през настоящата и през следващата година. Зам.-кметът заяви, че Русе предлага добри условия за инвестиции и изтъкна предимствата му като проспериращ град във всички значими направления.

Участниците в срещата обсъдиха още бъдещ културен обмен между Русе и Букурещ, както и инициативи, които Русе може да домакинства по време на Българското председателство на Съвета на Европейския съюз догодина.

В края на срещата инж. Наков подари на Негово превъзходителство Тодор Чуров картина с изглед от избраната за най-емблематична сграда на България – Доходното здание.

След официалната визита, Посланикът имаше възможността да разгледа и ледените фигури, част от тазгодишния Русе айс фест.