Вокална група "Приста" представи традиционния си коледен концерт

петък, 08 декември 2017

Вокална група „Приста“ към Общински Младежки Дом - Русе, с художествен ръководител г-жа Доротея Бальовска, проведе своя традиционен годишен коледен концерт и поздравиха гостите и гражданите на Русе за предстоящите празници. Концертът се състоя в зала „Европа“ при пълен салон, където децата на вокалното студио представиха прекрасни изпълнения.

В репертоара им влязоха любими на поколения деца коледни песни, но с нов аранжимент, като песента „Над смълчаните полета“, както и съвсем модерни и нови песни като песента, която представи България на Евровизия 2016-„Вълшебен ден“, песента „Росинка“ която спечели наградата „Телевизионна монета“ в Италия, Болоня и много други.

Силно впечатление правят, прекрасните гласове на децата, свободното им присъствие на сцена и пред публика, както и големия труд на г-жа Бальовска. Целият екип на Младежки дом беше също там, за да ги подкрепи. В края на концерт-спектакъла Дядо Коледа и Снежанка раздадоха подаръци на всички деца от Вокална група „Приста“.