Зам.-кметът Иван Григоров поздрави участниците в Еропейското първенство по вдигане на тежести

петък, 30 март 2018

Днес, в спортен комплекс „Ялта“, се проведе официалното посрещане на участниците в Европейското първенство за мъже по вдигане на тежести в Букурещ. На събитието присъстваха зам.-кметът по хуманитарни дейности в Община Русе Иван Григоров, председателят на УС на ТСК „Русе“ доц. д-р Кирил Панайотов, директорът на УСШ – Русе Мая Петрова, възпитаници на ТСК „Русе“ и гости.

Г-н Григоров поздрави участниците за постигнатите отличия и връчи поздравителен адрес на доц. Панайотов и на треньорите Радослав и Кръстина Атанасови, от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов. Поздравителен адрес беше получен и от областния управител на Област Русе Галин Григоров.

Само преди броени дни 18-годишният Стилиян Гроздев, от ТСК „Русе“ спечели сребърен медал на Европейското първенство по вдигане на тежести за мъже в Букурещ, а  Ангел Русев завърши на пето място Русев с двубой от 233 килограма, след като изхвърли 105 килограма и изтласка 128 килограма. Гроздев завоюва два медала – златен в изхвърлянето и сребърен в двубоя. Той постигна първи резултат в движението със 125, 132 и 135 килограма, а в изтласкването записа 152 и 158 кг.  Гроздев е възпитаник на Спортно училище „Майор Атанас Узунов“ – Русе. Европейски шампион е за юноши от Полша при 17-годишните и златен медалист от Израел при 20-годишните юноши. Миналата година взе бронз в изтласкването от Европейското за мъже в Сплит, а преди три години бе трети при 20-годишните в Клайпеда (Лит).