Зам.-кметът Страхил Карапчански тържествено удостоен с научна степен „Доктор“

вторник, 11 ноември 2014

Кметът на Община Русе Пламен Стоилов уважи днес в Русенски университет „Ангел Кънчев“ тържеството по повод 69 години от създаването на висшето учебно заведение в Русе. На събитието присъстваха още зам.-кметовете Даниела Шилкова, Наталия Кръстева и д-р Страхил Карапчански, както и зам.-областният управител Валентин Колев и председателят на Общинския съвет в Русе засл. проф. Васил Пенчев.

Г-н Стоилов изказа благодарности към академичния състав и ръководството на университета, които с усърдната си работа превръщат РУ„Ангел Кънчев“ във визитна картичка на града. Образователната институция може да разчита на подкрепа от страна на Общината и взаимно сътрудничество за бъдеща реализация на проекти. Кметът заяви, че се гордее със заместника си д-р Страхил Карапчански, удостоен днес на тържествената церемония с научна степен „Доктор“. Освен него титли получиха още 78 доктори, доценти и професори. Сред новите доктори бе и изпълнителният директор на Сименс-България, инж. Боряна Манолова.

Пламен Стоилов заяви, че е уверен, че заедно с Русенския университет ще извървят пътя към един елитен университет и елитен град, възраждайки културните и образователни дейности в града.