Първият фермерски пазар отваря врати в Русе

сряда, 12 ноември 2014

На 15.11.2014 год., в 10 часа, „Общински пазари” ЕООД – град Русе, открива официално първия си ФЕРМЕРСКИ ПАЗАР, на който биопроизводители, фермери и представители на биологично здрава храна ще представят своята продукция.

Фермерският пазар ще предложи чиста и вкусна храна, със сладостта на домашно приготвените деликатеси от село, както и богато разнообразие на различни здравословни продукти като студенопресовани масла,тахан,био боб и леща,билки и подправки,био сокове от арония, ябълки, круша и праскова,вина от арония,биволски месни и млечни деликатеси,био козе мляко и сирене,био сушени плодове; био зеленчукови консерви и сладка,автентичен еленски бут,хляб и домашни зърнени произведения.

Специални гости на пазара ще са доброволците на КАРИТАС, децата от НУИ „Проф.Веселин Стоянов”, както и музикантите от Общински детски център за култура и изкуство–град Русе.

Предвиден е благотворителен базар, много музика и  настроение.

„Общински пазари” ЕООД-Русе ще очакват русенци и гостите на града всяка събота на фермерските си пазари с поканата да превърнем заедно пазаруването на истинска храна в празник за здрав дух в здраво тяло.