Заместник-кметът Енчо Енчев поднесе цветя пред паметника на Васил Левски в Букурещ

понеделник, 20 февруари 2023

На 19 февруари в Национален парк „Михай Първи“ в Букурещ се събраха представители на българските общности в Румъния, за да почетат 150 години от гибелта на Васил Левски. Венец в памет на националния герой поднесе и заместник-кметът на Русе Енчо Енчев.

„Горд съм, че всяка година българската общност се събира тук, и съм убеден, че чрез тази традиция допринасяме за това всяко следващо поколение не просто да помни, а да живее с мисълта за подвига на Левски“, каза заместник-кметът.

На възпоменателното честване присъстваха посланикът на България в Румъния Н. Пр. Радко Влайков, ученици от българското училище „Йордан Йовков” към Посолството на Република България в Букурещ, както и секретарят на читалище „Христо Ботев – 1908“ в Русе заедно с членове на институцията.

Отслужена бе панихида в памет на Апостола.

Присъстващите поднесоха венци пред паметника на Левски, а след това и пред този на Христо Ботев, който също се намира в парк „Михай Първи“.