Заместник-кметът Енчо Енчев получи награда за социално партньорство от КТ „Подкрепа“

сряда, 26 май 2021

Днес на тържествена церемония Синдикат „Образование“ на КТ „Подкрепа“ присъди ежегодната си награда „Стоян Михайловски“ за изявени български учители.

Заместник-кметът на Русе по „Хуманитарни дейности“ Енчо Енчев получи наградата за социално партньорство за своята дългогодишна работа в сферата на образованието и културата.

„От дългогодишен учител по български, а след това директор на ОУ „Ангел Кънчев“, председател на Сдружението на директорите от средното образование до заместник-кмет, който с дейността си показа, че образованието е приоритет за Община Русе“ – с тези думи председателят на РС Образование Гицка Харизанова представи Енчо Енчев, а д-р Юлиян Петров го удостои с почетната награда, която за първи път се присъжда на заместник-кмет в нашия град.

„Дълбоко съм развълнуван, защото само от година и половина съм заместник-кмет по хуманитарните дейности, но повече от 30 години съм в системата на средното образование. За мен е чест да получа тази награда”, каза г-н Енчев.

Наградата „Стоян Михайловски“ се присъжда на учители от училищата на територията на страната в различни категории. Стремежът на Синдикат “Образование” е да популяризира сред обществото високите постижения, талант, професионализъм, граждански морал и принос в синдикалното движение на българския учител.